Minden ami az állatokról szól!!!!!!!!!!!!!!!!!
Minden ami az állatokról szól!!!!!!!!!!!!!!!!!
Legyen ez a kezdőlapod!
Legyen ez a kezdőlapom!
 
Menü
 
Köszi
 
Vendégkönyv

 
Levél nekem

 
Útmutató gazdiknak
 
Hányan is vagyunk?
Indulás: 2005-10-03
 
Ezek is jó honlapok!Mi?
 
A hét...
 
Névnapok
 
TE is szavazz
Milyen állatod van otthon????

kutya
macska
papgáj
hörcsög v. tengerimalac
hüllő
nyúl
akvárium
egyéb
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Viszlát!
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Link Hover by, CarrielynnesWorld.com

Akváriumi halak útmutatója

Már az ókori Kínában, időszámításunk előtt 1000 körülről származik feljegyzés, amiben az aranyhal tartása szerepel.
Magunk sem tartanánk kellemesnek csak úgy körbe-körbe úszkálni egész nap egyedül, így lehetnek ezzel az aranyhalak is, tehát célszerűbb eleve többet beszerezni.
A közönséges aranyhal, az oroszlánfejű, az oranda, a shubunkin, a fekete mór - mind ugyanannak a kínai pontynak az alfajai, így jól megvannak egymással ugyanabban az akváriumban.

Mekkora az ideális akvárium?

Ha kitaláltuk hány halat szeretnénk tartani, akkor el kell döntenünk, mekkora legyen az akvárium, hogy kényelmesen elférjenek benne. Általánosságban azt mondhatjuk, hogy a 20 cm-es akvárium csak egy aranyhalnak jó, a 30 centiméteresben kettő is elél, a 60 cm-esben már három is. De ne feledjük: halacskáink megnőnek - az átlag kifejlett aranyhal testhossza elérheti 60 cm-t, úgyhogy ezt is vegyük idejében számításba.

Hogyan tehetjük otthonossá az akváriumot?

Semmi ördöngösség, leginkább a szokásos, közismert dolgokkal: homok, kövek, műanyag növények, játékos díszek, amiket körülúszhatnak, mind elősegítik, hogy jól érezzék magukat. Mindazonáltal a legfontosabb arra figyelni, hogy jól mossunk le csapvízzel mindent, mielőtt betennénk az akváriumba.

A betelepítés

Legalább egy nappal azelőtt, hogy hazavinnénk az aranyhalat, engedjük fel az akváriumot vízzel, és hagyjuk szobahőmérsékletre felmelegedni. Ez egyben arra is jó, hogy közben elszivárogjon belőle a klór. Engedjük azután halacskánkat gyengéden a vízbe, adjunk neki néhány óra hosszát, hogy megszokja új környezetét. Szórjunk később a vízfelszínre száraz eledelt, hogy segítsünk neki új környezetének megszokásában.

A hosszú élet titka

Az egészséges hal - a boldog hal. Hogy bizonyosan megkapjon minden vitamint, ásványi anyagot, aminosavakat és egyéb tápanyagot, amire szüksége van, adjunk neki naponta 2-3 alkalommal állateledel szaküzletekben kapható speciális haleleséget.
A halak tiszta vízben szeretnek élni, ezért részleges vízcserét legalább hetente egyszer javaslunk (a teljes vízcsere sokkot okozna az állatnak). Ez nagyon egyszerű: merjük ki egy edénnyel vize egynegyedét, majd hideg-meleg csapból langyosra kevert vízzel töltsük fel.

Táplálás

A legkönnyebb módja, hogy meghatározzuk, mennyi élelmet adjunk halainknak, ha megfigyeljük etetés után. Ha néhány perc múlva nincs a felszínen maradék, akkor adjunk még egy kicsit, amíg abba nem hagyják az evést. Az otthagyott élelmet viszont halásszuk le.
Az aranyhalat egy-két napra ott lehet hagyni élelem nélkül is, még jobb is, ha egy kicsit nélkülöz, mintha túletetik. Tulajdonképpen élelem nélkül két hétig is kibírják - mivel addig, az akváriumban levő algákon, mikroorganizmusokon is elvannak.
Érdemes az akváriumba egy szűrőt is helyezni, hogy levegőztesse, és tisztán tartsa a vizet.
Ma már a boltban kapható eleségek természetes anyagokból állnak, így könnyen emészthetők, s lecsökkentik a végtermék mennyiségét, ami szennyezné a vizet.

 

 
Örülök,hogy itt vagy
 
Név szerinti köszöntő
 
Hello, Moto
Ha szeretnéd, változtasd meg a neved.
 
Névnap köszöntő

 
Ne lopj
 
Napi jótanácsok
Ugye ma már írtál házit? Ha nem futás és csináld meg, különben nem lesz jó vége!
 
Kutyák és macskák
 
Cuki Elefánt !
 
Egyéb állatok
 
Óra
 
A hónap...
 
Naptár
2025. November
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
A hét állata

                     Az Óceáni Boa

Rendkívül változatos faj. Egyes populációi a talajon élnek, mások viszont fákon. A talajlakó óceáni boa rövid farkú, zömök testű, vörös, szürkésbarna vagy piszkosfehér színű kígyó. A karcsú testű, hosszú farkú falakó alfaj, színe barna vagy szürke lehet, kloákája körül piszkosfehér folt van. Elevenszülő, 4-50 ivadéka lehet.

Elterjedés: Új-Guinea, Indonézia keleti része és a Salamon szigetek. Esőerdők, kakaó- és kókuszültetvények.

 
Ez állati!
 
Szerinted???
Mit gondolsz az oldalamról??

Szerintem szuper!
Nekem tetszik!
Elmegy...
Nem túl jó...
Utáltam!
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Mennyi is az idő?

 

 
Óra