Minden ami az állatokról szól!!!!!!!!!!!!!!!!!
Minden ami az állatokról szól!!!!!!!!!!!!!!!!!
Legyen ez a kezdőlapod!
Legyen ez a kezdőlapom!
 
Menü
 
Köszi
 
Vendégkönyv

 
Levél nekem

 
Útmutató gazdiknak
 
Hányan is vagyunk?
Indulás: 2005-10-03
 
Ezek is jó honlapok!Mi?
 
A hét...
 
Névnapok
 
TE is szavazz
Milyen állatod van otthon????

kutya
macska
papgáj
hörcsög v. tengerimalac
hüllő
nyúl
akvárium
egyéb
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Viszlát!
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Link Hover by, CarrielynnesWorld.com

Cicakalauz

Megérkezett az új családtag! Az első felderítő körútjára az egész család négykézláb követi a parányi nyöszörgő szőrgombócot. Rövid séta után jóízűen lepisili a perzsaszőnyeget, a beavatási szertartás ezzel megtörtént. A családtagokban hirtelen ezernyi kérdés merül fel az új jövevénnyel kapcsolatban. Tájékoztatónk ezekre próbál választ adni.


Védőoltások:

A kiscicák oltásait kb. 6-8 hetes korban tanácsos elkezdeni. Az elválasztás után a legalább 10 napot illik várni, mivel anyaméhen belül felvett illetve az anyatejjel kiszopott -a szoptatás ideje alatt védelmet adó- ellenanyagok még a kölyök vérében keringenek, és oltóanyag által kiváltandó hatást károsan befolyásolják. Az anyai ellenanyagok szintje az elválasztást követő napokban radikálisan csökken, és a kisállat fokozottan fogékonnyá válik a betegségekkel szemben, ezért ebben az időszakban más cicákkal ne találkozzon kedvencünk.
A cicák ajánlott védőoltásai a következők:


Féreghajtás:

Sokan nem tudják, hogy a kölykök már az anyaméhben fertőződhetnek, és bennük az orsóférgek már 5-6 hetes korban komoly fertőzést okozhatnak. Az ilyen kiscicák pocakja etetés előtt is nagy, hordószerű. Gyakran hánynak és a hányadékban vékony, cérnametéltre emlékeztető, kb. 2-3 cm hosszúságú fehér orsóférgeket találunk. Súlyos esetben a nagy mértékben elszaporodó férgekből méreganyagok szívódnak fel a kis állat szervezetébe, mely akár végzetes is lehet.
Ennek megelőzése érdekében tanácsos a féreghajtást 4-7 hetes korban - az oltások előtt - elkezdeni és 2 hetes időközökkel legalább 3 hónapos korig ismételni.
Így időközben, a petékből kikelt férgeket is elpusztíthatjuk, és az oltások hatékonysága is nagyobb lesz. A későbbiekben a féreghajtást, 3-6 havonta érdemes megismételni.

Bolhátlanítás:

A kölykök külső élősködői közül leggyakrabban a bolhák okoznak kellemetlenséget. A hívatlan vendégek különböző repedésekben meghúzódva hónapokig "étlen-szomjan" éldegélnek és alkalmas pillanatban ugranak fel az állatokra egy kis "falatozásra". Téves azt képzelni, hogy nincs bolha, ha az állaton nem találunk egy fia bolhát sem. A bolhákra gyakran vakarózás, nemritkán apró, gombostűfejnyi-lencsényi sebes pörkök jelenléte utal. A bolhák ellen a bolhanyakörv, spray vagy por nyújt védelmet. Ezek alkalmazásáról mindig kérjük ki az állatorvos véleményét.

Táplálás:

A kölyök megfelelő tápanyagellátása talán a legkritikusabb kérdés, hiszen az intenzív növekedés időszakban a nem megfelelő takarmányozás egy életre károsan befolyásolhatja kedvencünk jövőjét. Sokan azt hiszik, hogy ami jó az embernek, az a kedvtelésből tartott állatoknak is megfelelő. Ez nem így van! A kisállat táplálásával foglalkozó állatorvosok, kutatók az állatok igényeit figyelembe véve kifejlesztették az előre gyártott állateledeleket. Ezek az eledelek az állat fiziológiai állapotának megfelelően optimális mennyiségben tartalmazzák a tápanyagokat. Akár konzervvel, akár száraztáppal etetjük cicánkat, kiegészítést nem igényelnek ezek az eledelek.
Ha mégis otthon készítjük el kedvencünk eledelét, figyelni kell arra, hogy az eledel fele tartalmazzon húst, és a fele tartalmazzon tésztafélét, rizst, nyers vagy főtt zöldséget. Ilyenkor gondoskodnunk kell vitamin- és ásványianyag kiegészítésről is.
A 6-8 hetes kiscicáknak naponta négyszer, 2-6 hónapos korban naponta háromszor, 6 hónapos kor után naponta kétszer adjunk enni.
Bár a cicák szeretik a tejet, a legtöbb felnőtt macskának hasmenést okoz. A macskák folyadékpótlására tökéletesen megfelel a sima víz.

Életkor Védőoltás
8 hetes kombinált
11 hetes kombinált
14 hetes leukémia
17 hetes leukémia
20 hetes veszettség
1 éves kombinált + leukémia
évente kombinált + leukémia + veszettség
 

 
Örülök,hogy itt vagy
 
Név szerinti köszöntő
 
Hello, Moto
Ha szeretnéd, változtasd meg a neved.
 
Névnap köszöntő

 
Ne lopj
 
Napi jótanácsok
Ugye ma már írtál házit? Ha nem futás és csináld meg, különben nem lesz jó vége!
 
Kutyák és macskák
 
Cuki Elefánt !
 
Egyéb állatok
 
Óra
 
A hónap...
 
Naptár
2025. Május
HKSCPSV
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
<<   >>
 
A hét állata

                     Az Óceáni Boa

Rendkívül változatos faj. Egyes populációi a talajon élnek, mások viszont fákon. A talajlakó óceáni boa rövid farkú, zömök testű, vörös, szürkésbarna vagy piszkosfehér színű kígyó. A karcsú testű, hosszú farkú falakó alfaj, színe barna vagy szürke lehet, kloákája körül piszkosfehér folt van. Elevenszülő, 4-50 ivadéka lehet.

Elterjedés: Új-Guinea, Indonézia keleti része és a Salamon szigetek. Esőerdők, kakaó- és kókuszültetvények.

 
Ez állati!
 
Szerinted???
Mit gondolsz az oldalamról??

Szerintem szuper!
Nekem tetszik!
Elmegy...
Nem túl jó...
Utáltam!
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Mennyi is az idő?

 

 
Óra